Události na Facebook.com
Mezi nejlepší funkce, které Facebook.com obsahuje, patří Události. Ty slouží k tomu, abychom mohli informovat ostatní naše přátele nebo veřejnost o chystaných akcích, ať už se jedná o malou oslavu narozenin, větší párty a nebo třeba velkou diskotéku. Odkaz na Události najdeme na hlavní stránce Facebooku na levé straně a po kliknutí na něj se nám zobrazí přehledný seznam nadcházejících událostí – a to jak těch, na kterých jsme potvrdili účast, tak vybraných akcí, na které jsme pozvaní nebo by nás mohly zajímat. Tento přehled událostí si můžeme nechat zobrazit buď formou klasického seznamu nebo formou kalendáře. Po kliknutí na vybranou událost se nám pak objeví její stránka s bližšími informacemi, mapkou s místem konání atd. Pod těmito informacemi je možné i vkládat příspěvky atd. Na levé straně události pak vidíme počet lidí, kteří potvrdili svou účast, počet lidí, kteří možná přijdou a počet lidí, kteří jsou pozvaní, ale ještě na tuto pozvánku nereagovali. Jinak Události na Facebooku jsou jak veřejné, ke kterým se může přidat úplně každý, tak jen pro zvané, ke kterým se mohou přihlásit pouze pozvaní uživatelé – ostatní tuto stránku ani nemohou vidět.

Facebook přihlásit se je jednoduchá záležitost a otázka deseti sekund. Facebook přihlášení můžete provést přes náš portál.

Facebook.com a sdílení fotek

Od samého začátku patří k základním funkcím Facebooku možnost sdílení fotografií. Ty můžeme sdílet na svém profilu a na zdi a můžeme je třídit do jednotlivých alb. Na fotkách také můžeme označit sebe a své přátele. Počet fotek není nijak omezený, takže můžeme sdílet libovolné množství našich fotek – jediné, na co musíme myslet, je abychom neporušili pravidla Facebooku, takže nesmíme nahrávat fotky, které obsahují nahotu a pornografii atd. V opačném případě Facebok může tyto fotografie odstranit. U každé fotky si samozřejmě můžeme stejně jako u statusů nastavit s kým ji chceme sdílet a také přidat její umístění.

Facebook.com a hry

Jednou z nedílných součástí Facebooku, která pro někoho není moc zajímavá, pro jiné je však naopak hlavním důvodem, proč chodí na Facebook.cz, jsou hry. Her dnes najdeme na Facebooku obrovské množství a to ze všech možných žánrů – logické, strategické, sportovní, akční atd. Nabídka je velmi široká a výhodou je mimo jiné to, že v nich můžeme měřit síly s lidmi, které máme na Facebooku v přátelích a porovnávat tak naše skóre s jejich. Mezi oblíbené hry, které se dají na Facebooku hrát patří např. stále populární Angry Birds, Song Pop nebo Car Town.

Volání s přáteli přes Facebook.com

Pokud si chceme přes internet volat s našimi kamarády a přáteli, většina z nás asi využije známý komunikační program Skype, který je po celém světě hodně rozšířený a umožňuje jak volání s obrazem prostřednictvím webkamery, tak i chatování atd. Na to, abychom si mohli s někým volat, však nemusíme nutně používat Skype, ale můžeme tuto funkci zkusit i přes Facebook. Stačí kliknout na vybraný kontakt, který je právě online a v chatovacím okénku kliknout na ikonku kamery, čímž zahájíme videohovor s tímto člověkem. Pokud nemáme webkameru, tak samozřejmě můžeme využít jen hlasového volání bez obrazu, stejně jako v případě Skypu. Volat si s přáteli přes Facebook lze nejen přes počítač nebo notebook, ale nově spustil Facebook.com také bezplatné volání přes aplikaci Facebook Messenger. K tomu, abychom mohli tuto funkci využít je ale potřeba, aby obě strany měly tuto aplikaci ve svém mobilu nainstalovanou. Díky ní tak můžeme ušetřit peníze za telefon.

 Nejlepší aplikace na Facebook.com

Na Facebooku za dobu jeho existence už vzniklo obrovské množství více či méně povedených aplikací. K nejoblíbenějším aplikacím patří především hry nejrůznějších žánrů, ale najdeme zde i spoustu jiných užitečných aplikací, které stojí za to vyzkoušet. Mezi ty nejlepší, které se určitě vyplatí používat, patří aplikace FriendList Watcher. Díky ní můžeme kdykoliv snadno zjistit, kdo si nás smazal z přátel. Zvláště u lidí, kteří mají v přátelích stovky nebo dokonce tisíce lidí, je tato aplikace skvělým pomocníkem, protože jinak by při takovém počtu kontaktů jen velmi obtížně zjišťovali, kdo si je odebral. Zásluhou této aplikace se to dozví během pár vteřin. Když se podíváme na žebříček nejpoužívanějších aplikací, zjistíme, že na prvních místech figurují samé hry – na prvním místě Candy Crush Saga, na druhém místě druhý díl oblíbené hry Farmville a na bronzové pozici CoasterVille. Až na čtvrtém místě pak figuruje cestovatelská aplikace TripAdvisor s recenzemi a fotkami hotelů a prázdninových destinací. Na pátém místě je pak stále velmi oblíbený poker, konkrétně pak jeho verze od vývojářské společnosti Zynga s názvem Texas Holdem Poker. Přehled aplikací, které jsme v poslední době použili, pak vidíme na hlavní stránce Facebooku na levé straně pod odkazem Aplikace a hned první položkou je Centrum aplikací. Pokud na něj klikneme, dostaneme se do rozsáhlého katalogu aplikací pro Facebook.com. V něm si můžeme vybrat buď z aplikací pro webovou nebo mobilní verzi Facebooku, nebo pro obě zároveň. Kromě toho si můžeme vybrat  podle žánru, zobrazit si seznam používaných aplikací a  také nevyřízené žádosti od ostatních uživatelů.

Zajímavé statistiky o Facebooku

Co se týká počtu uživatelů, tak celosvětově má účet na Facebooku už více než miliarda lidí, z toho v České republice jsou jich téměř 4 miliony (ale je třeba říct, že mnoho účtů je falešných, takže je toto číslo třeba brát s rezervou). Jen tak pro srovnání, Twitter má ve světě cca 400 milionů uživatelů, z toho v Česku je jich přibližně 150 tisíc. Největší konkurent Facebooku, kterým je Google+ , má celosvětově asi 400 milionů uživatelů, z toho u nás je jich cca 400 tisíc. Facebok je také velmi často využívaný jako nástroj marketingové komunikace. Podle posledních statistik ho takto využívá až 70 procent firem, zatímco u Twitteru je to 59%, u Bloggeru 50% a u YouTube cca 33% firem. Firem, které si uvědomily, že v dnešní době už je třeba mít nejen internetovou stránku, ale také profil na Facebooku neustále přibývá a mít profesionální stránku na FB už se stává samozřejmostí. Co se týká věku uživatelů Facebooku, tak i když na něm najdeme i mnoho starších lidí, většinu zde tvoří hlavně mladší generace. 72 procent českých uživatelů Facebooku je tak mladších 36 let a 56 procet tvoří věková skupina do 29 let. Každý den lidé přidají na Facebook.cz kolem miliardy nových příspěvků. Za zmínku také stojí, že až pětina všech zobrazených stránek na internetu patří právě Facebooku. Největší podíl má Facebook hlavně v Severní Americe, kde ho používá více než polovina lidí, v Austrálii je to více než třetina a v Evropě více než čtvrtina veškeré populace.

Závislost na Facebooku

Facebok je samozřejmě velmi užitečným pomocníkem, který usnadňuje komunikaci a přináší spoustu nových informací a našich přátelích a věcech, o které se zajímáme, ale mnoho lidí si na této sociální síti vytvořilo závislost. Závislost na Facebooku je dnes už poměrně častým jevem a i když samozřejmě není tak nebezpečná jako jiné závislosti, může člověku docela komplikovat život. Podle průzkumu, který dělala společnost Intel jsou dokonce Češi nejvíce závislým národem na Facebooku. Závislost na této síti hodně souvisí také s velkým rozšířením smartphonů – dnes už je běžné, že většina uživatelů Facebooku kontroluje svůj účet nejen přes počítač nebo notebook, ale také přes aplikaci ve svém chytrém telefonu.

Ostatní sociální sítě

Kromě Facebooku, který je neznámější a nejoblíbenější sociální sítí na světě, existují ještě další sítě, které mají mnoho uživatelů. Asi největším konkurentem Facebooku je sociální síť Google+, která odstartovala na konci června roku 2011 a od té doby se na ní zaregistrovalo kolem 500 milionů uživatelů (z toho však aktivní je zhruba polovina). Google+ je v současné době druhou nejrozšířenější sociální sítí na světě, v lednu 2013 sesadil z druhého místa Twitter. Další známou sociální sítí, kterou používá i řada lidí v České republice, je Twitter. Ten se od Facebooku i Google+ výrazně odlišuje – nenabízí tolik funkcí a možností, ale je určený pro sdílení krátkých statusů. Mezi ostatní známé sociální sítě patří ještě LinkedI, která je určená pro informace o pracovních zkušenostech a o životopisech a je tedy zaměřená vyloženě na práci. V minulosti byl nesmírně populární také Myspace, který vznikl roku 2003, ale po nástupu Facebooku o něj lidé začali ztrácet zájem a dnes už má u nás aktivní účet na Myspace jen minimum lidí.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!